Nabożeństwa O Parafii Ogłoszenia Strona główna Kancelaria Parafialna Kontakt
 
Aktualności

Grobonet

 

 

 


 

     

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

AKTUALNOŚCI

IV Pilegrzymka 2015  

IV Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia, Rudnik nad Sanem - Leżajsk 15.08.2015 r

Zapraszamy do galerii zdjęć

 

III Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia
Rudnik - Leżajsk 15.08.2014

Zapraszamy do galerii zdjęć

 

II Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia
Rudnik - Leżajsk 15.08.2013

Zapraszamy do galerii zdjęć

 

Odpust ku czci Trójcy Świętej

Z racji odpustu parafialnego ku czci Trójcy Świętej, który odbył się 03. czerwca 2012 r. szczególną modlitwą objeliśmy wszystkich Parafian i naszych Rodaków w kraju i za granicą. Homilie głosił ks. Tadeusz Szeszko, prowadzący dom pomocy dla starszych i niepełnosprawnych na Białorusi. Dlatego przez cały dzień zbierane były przed kościołem ofiary jako wsparcie dla tamtejszej Wspólnoty. 


 

Ogólnopolska Olimpiada "Myśli Jana Pawła II"

Z wielką radością i dumą w sercach pragniemy poinformować, że mieszkający w Rudniku nad Sanem Michał Zając, uczeń klasy I a Gimnazjum nr 3 w Nisku zajął I miejsce w kategorii gimnazjalnej w III Ogólnopolskiej Olimpiadzie „Myśli Jana Pawła II”, której tegoroczny finał odbył się w dniach 15 – 16 kwietnia w Gimnazjum nr 6 im. Jana Pawła II w Suwałkach.

czytaj więcej

 

     
 

Uroczystość Zwiastowania Pańskiego

23,24 ,25.  03. 2011 r. odbyły się modlitewne dni, które  poprzedziły dzień Uroczystości Zwiastowania Pańskiego. Modlitwy zostały przygotowane przez Siostry Służebniczki z Ochronki. Dzień Zwiastowania Pańskiego obchodzony jest, jako Dzień Świętości Życia.
Środa 23.03 – Msza Św. i modlitwa za wstawiennictwem Matki Bożej.
Czwartek 24.03-  Adoracja przed Najświętszym Sakramentem i 30 minutowy ,,Film o Basi”
Piątek- 25.03-  -  Msze Święte o godz. 6.30, 7.00. 10.00 i 17.00 z rozpoczęciem duchowej    Adopcji oraz droga krzyżowa w intencji Obrony Życia.
W niedziele poprzedzającą Uroczystość Zwiastowania Pańskiego małżeństwo zaproszone przez Ks. Proboszcza opoiwedziało swoją historie o duchowej adopcji oraz o nadziei i przyjściu na świat swoich dzieci.

 
 

Imieniny Księży naszej parafii            

 Imieniny w naszej parafii obchodzili 12.03.2011 r. Ksiądz Grzegorz Marzec, wikariusz, a 18.03.2011 r. -Ks. Prałat Edward Franuszkiewicz. Z okazji Ich Święta w intencji solenizantów zostały odprawione Msze Święte, a Ks. Proboszcz Waldemar Farion w imieniu parafian i swoim złożył najserdeczniejsze życzenia.

 

     
 

Halowy Turniej Piłki Nożnej

W dniach 26-27. 02.2011r. w hali  Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rudniku nad Sanem rozegrano Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza. Wzięły w nim udział amatorskie zespoły reprezentujące lokalne firmy i miejskich radnych oraz drużyna księży z diecezji sandomierskiej.

czytaj więcej

 

     
     
 

Homilia diecezjalnego referenta do spraw trzeźwości

20.02. 2011r. ks. dr Dariusz Woźniczka- diecezjalny referent do spraw trzeźwości- wygłosił w naszym kościele homilię, w której podkreślając, że pijaństwo jest grzechem i stanowi największe zagrożenie moralne naszego społeczeństwa, apelował o włączenie się w działalność trzeźwościową i modlitwę o trzeźwość narodu polskiego.

 

 

 

     
     
 

Światowy Dzień Chorych

11 lutego w liturgiczne wspomnienie Matki Boskiej z Lourdes odbyły się w naszym kościele centralne uroczystości  diecezjalnego Dnia Chorych. W czasie jego obchodów biskup sandomierski, Krzysztof Nitkiewicz, na Mszy Św. koncelebrowanej o godzinie 10.00  udzielił  sakramentu namaszczenia ludziom chorym oraz starszym.

czytaj więcej

     
     
 

Nowa Rada Parafialna

6 lutego podczas Mszy Św. o godz. 11.00 przez uroczyste ślubowanie nastąpiło wprowadzenie w urząd nowej Rady Parafialnej.

czytaj więcej

 

     
linia
 

21 - 28 listopada - Tydzień Biblijny

W niedzielę, 21 listopada rozpoczął się w naszej diecezji pod hasłem „Życie w Piśmie Świętym”, XVI Tydzień Biblijny. „Chcemy do rąk wziąć Pismo Święte, wczytać się w jego bogate treści, a szczególnie zwrócić uwagę na dar, jaki człowiek otrzymał od Boga, a jest nim życie. Pragniemy poznać naukę Bożą o wartości i sensie życia ludzkiego na ziemi, które przygotowuje nas do życia w Królestwie Niebieskim. Temat ten staje przed nami jako jedno z najważniejszych zagadnień doby współczesnej”

czytaj więcej

 

     
linia
 

11 listopada - Święto Niepodległości

Z okazji Święta Niepodległości, w naszym Kościele została odprawiona Msza Święta w intencji Ojczyzny o godz. 10.00. We Mszy Świętej wzięły udział Poczty Sztandarowe, przedstawiciele Władz Samorządowych oraz licznie zgromadzeni wierni. Uroczystość swoim występem uświetnił chór Zgoda, który zaprezentował pieśni religijno - patriotyczne.

czytaj więcej

linia
linia
 

Koncert zespołu "Wbrew Pozorom"

31 października podczas Mszy Świętej o godz. 14:30 w naszym kościele grał i śpiewał dawny zespół seminaryjny „Wbrew Pozorom” wraz z przyjaciółmi..
Po Mszy Świętej zaprezentowano materiał muzyczny z ostatniej płyty „ Twoje słowa dają życie”. Ponadto można było usłyszeć aranżacje z poprzedniego krążka „Piosenki o Prawdziwej Miłości”.

czytaj więcej

linia

 

Niedziela misyjna w naszej parafii


W niedzielę 31 października diecezjalny referent do spraw misji ks. Marian Zaręba kierował do nas Słowo Boże przybliżające nas do misyjnej rzeczywistości. W czasie homili próbował przedstawić różne sytuacje z życia, abyśmy uświadomili sobie trud  i poświęcenie misjonarzy.

Ks. Grzegorz Marzec

 

 

 

 

 

 

linia
 
 

Ministranci z Rytwian w Rudniku

Dnia 23 października ministranci z parafii Rytwiany przyjechali w odwiedziny do swojego byłego ks. Proboszcza Waldemara Fariona. W kościele odpówili różaniec, potem zwiedzali Rydnik i piekli kiełbaski przy ognisku "pod Dębem".

 

czytaj więcej

linia

 

Święcenia Kapłańskie

W sobotę 19 czerwca, w bazylice katedralnej w Sandomierzu, bp Krzysztof Nitkiewicz udzielił święceń prezbiteratu 15 diakonom sandomierskiego seminarium.
Wśród nich był nasz rodak diakon Wojciech Kania.
Podczas kazania Bp Nitkiewicz zachęcił kandydatów do święceń do tego, aby mieli odwagę oddać się całkowicie Bogu. „Nie bójcie się zrezygnować z własnego «ja». „Pamiętajcie aby Wasze namaszczone świętymi olejami dłonie nie zagarniały nigdy niczego dla siebie, aby nie wyrządzały nikomu krzywdy. One mają służyć Bogu, Jego dziełom, i dziełom miłości względem drugiego człowieka.

Ks. Marek Walczak

     
     
 
Boże Ciało jest okazją do dziękczynienia i radosnego manifestowania swojej wiary. Nieodłącznym elementem tej uroczystości jest procesja ulicami miasta. Jezus Chrystus idzie dzisiaj do nas, aby zobaczyć jak żyjemy, aby zaglądnąć do naszych mieszkań, do naszych miejsc pracy, szkół, wszędzie tam, gdzie przebywamy na co dzień. Jednym słowem Chrystus chce dzisiaj zobaczyć, jakimi
w rzeczywistości jesteśmy.
Po Mszy Świętej o godz. 1100, którą celebrował Ks. Proboszcz Waldemar Farion wyruszyła procesja ulicami naszego miasta.
W procesji wzięli udział licznie zgromadzeni na tej uroczystości parafianie. Przy każdym z ołtarzy został odśpiewany fragment ewangelii, śpiewane były także suplikacje oraz udzielone zostało błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

Ks. Marek Walczak


Tutaj galeria zdjęć z procesji Bożego Ciała 2010
Zdjęcia dzięki uprzejmości Grzegorza Sekulskiego.
     
     

 

Uroczystości harcerskie

dnia 27 marca 2010 pod patronatem stowarzyszenia harcerskiego Skautfort
w Rudniku nad Sanem oraz Komendy Szczepu harcerskiego nr 10 im ppłk Waleriana Młyńca w Rudniku związane z rwalizacją projektu " TYGIEL - TWORZYMY NOWE"

Msza św odprawiona w lesie w intencji bohaterów ojczyzny a szczególnie harcerzy poległych w czasie II wojny światowej

ks. Grzegorz Marzec

     
     

Droga Krzyżowa ulicami miasta

W piątek 26 marca w drugim dniu rekolekcji wielkopostnych o godzinie 20.00 wyruszyła droga krzyżowa ulicami naszego miasta. Drogę krzyżową poprowadził Rekolekcjonista Ks. Leszek Szuba. Przy udziale licznie zgromadzonych parafian, w skupieniu i śpiewie pieśni pasyjnych przeszliśmy ul. Mickiewicza, Rzeszowską i 3-go Maja. Krzyż w otoczeniu zapalonych pochodni nieśli przedstawiciele różnych stanów począwszy od dzieci, młodzież, dorośli, mężczyźni, kobiety, ludzie starsi. Wszyscy uczestnicy wsłuchiwali się w głęboko zapadające w serca słowa rozważań stacji Drogi Krzyżowej. Do ostatniej stacji, która odbyła się w kościele krzyż nieśli kapłani pracujący w parafii. Na zakończenie ks. Proboszcz Waldemar Farion powiedział: „Czy można porównać te dwie drogi, drogę krzyżową Chrystusa i drogę którą przeszliśmy przemierzając ulice naszego miasta? Ta w której uczestniczyliśmy uczy nas podejmować krzyż w naszym codziennym życiu”!

Ks. Marek Walczak

     
     

 

XX Edycja Olimpiady Katolickiej

11. marca w budynki Instytutu Teologicznego w Sandomierzu odbył się diecezjalny finał XX edycji Olimpiady Teologii Katolickiej, która w tym roku przebiegała pod hasłem: „Bądźmy świadkami miłości i sprawiedliwości społecznej”.
W olimpiadzie wzięło udział 49 finalistów z 24 szkół z terenu diecezji sandomierskiej. W tym etapie olimpiady brał udział Piotr Mroczka uczeń III klasy Technikum Mechanicznego z Zespołu Szkół w Rudniku nad Sanem.
Bp Nitkiewicz podsumowując pogratulował osobiście wszystkim uczestnikom wręczając każdemu pamiątkowe dyplomy.
Pierwsze i trzecie miejsce zajęły uczennice Zespołu Szkół im. Ks. Stanisława Staszica w Jeżowem: Karolina Szewczyk i Katarzyna Bednarz. Drugie natomiast przypadło Lucynie Zygmunt z Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Stalowej Woli. Uczennice te będą reprezentować naszą diecezję w ogólnopolskim finale olimpiady, który odbędzie się w dniach 8-10 kwietnia w Brennej, w diecezji katowickiej.

Ks. Marek Walczak

     
 
     

 

Kuligi i ognisko dla ministrantów

W sobotę 13 lutego ministranci z naszej parafii wraz z opiekunem Ks. Markiem uczestniczyli w zorganizowanym kuligu. Mimo mrozu, wczesnej godziny i lekkiego wiatru humory dopisywały. Radości było co niemiara. Niektórzy co prawda więcej czasu spędzili biegając i goniąc sanki po wywrotkach, po godzinie jazdy dotarliśmy na ognisko, gdzie upiekliśmy kiełbaski. Nie zabrakło też „wojny na śnieżki”.
A co najważniejsze, wszyscy cało, zdrowo i z uśmiechem na twarzy wrócili do swoich domów.

Ks. Marek Walczak